Arı poleni Yüz Maskesi tarifi

Arı poleni ile yapılan yüz maskesi, cilt bakımı için doğal bir alternatif arayanlar için büyük bir ilgi alanı. Arı poleni ile yüz maskesi nasıl yapılır? İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz arı poleni yüz maskesi tarifi.

Arı poleninin, bir insanın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için gerekli olan tüm elementleri içeren mükemmel bir besin kaynağı olduğu ifade edilmektedir. İçeriğinde karbonhidratlar, Vitaminler (Başlıca B grubu vitaminleri, A, C ve E), mineraller (demir, kalsiyum, magnezyum, sodyum, postasyum, fosfor ve kükürt), Bazı esansiyel yağ asitleri ve fenolik bileşikler bulunan çok değerli bir doğal üründür.

Dünya çapında her yıl binlerce ton polen tüketilmektedir. Faydaları yüzyıllardır bilinen arı poleni, Eski Çin ve Eski Mısır medeniyetlerinden kalma belgelerde “Gençleşmek ve tedavi için mucize bir ilaç” olarak bahsedilmektedir.

Arı poleninin kozmetik ve cilt bakımı alanındaki popülerliği günümüzde de devam ediyor. Marketlerin cilt bakım ürünleri reyonlarında veya mağazalarda arı poleninden elde edilen yüz maskeleri, yüz temizleyicileri, anti-aging maskeleri ve saç bakım kürlerini görebilirsiniz. Kendi arı polenli yüz maskenizi nasıl yapabilirsiniz?

Arı polenli yüz maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler; arı poleni, süt ve bal

Arı poleni: Taze ve rengârenk olmasına dikkat edin. Arı poleninin farklı renklerde olması ürünün biyolojik etkinliğinin fazla olması demektir.

Süt: Oda sıcaklığında tam yağlı süt.

Bal: Ham çiçek balı

Avokado (tercihen): Püre haline getirilmiş avokado

Hazırlanışı:

Boş bir kaseye 2 veya 3 tatlı kaşığı arı poleni ekleyin. (Kullandığınız tatlı kaşığının tahta olması önemlidir) Üzerine ¼ fincan tam yağlı süt, 1 çorba kaşığı Ham çiçek balı ve ½ fincan avokado püresi ekleyin. Karışımın yoğun olması için sütü mümkün olduğu kadar az kullanın.

Arı poleni taneleri iyice ezilene kadar tahta bir kaşık yardımıyla karıştırın. Arı poleni tanelerinin süt, bal ve avokado püreleriyle iyice karıştığından emin olun. Daha sonra parmaklarınızla temiz cilde iyice uygulayın.

Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra kalanını boğaz bölgenize ve elinizin üst kısmına sürebilirsiniz. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla iyice durulayın.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Kelliği sona erdiren ısırgan otu  kürü

Kelliği sona erdiren ısırgan otu  kürü için gerekli malzemeler 5 su bardağı su ve yarım de…