Isırgan otunun cilde ve saça faydaları

Bilindiği üzere ısırgan otunun İçeriğinde A, B ve K vitaminleri, riboflavin, niasin, folat, fosfor, karbonhidratlar, yağ  proteinler   formik asit (karıncalarda da bulunur), histamin, asetilkolin, serotonin içeren bir şifa kaynağıdır.

ISIRGAN OTUNUN CİLT SAĞLIĞINA KATKILARI :

Isırgan otu saç dersini güçlendirmenin yanı sıra, tüm cilt hastalıklarının tedavilerinde en etkin doğal yöntemlerdendir.

İçerisinde ısırgan otu bileşeni bulunan sabun ve kremler yine cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcı olarak tavsiye edilir. Isırgan otunun içeresinde bulunan besleyici yağlar, sivilce ve akne gibi  cilt problemlerini gidermek için faydalıdır. Leke giderici özelliği olan bu yağlar daha önce oluşmuş akne ve yara izlerinin tedavisinde yardımcı olur.

Özellikle ergenlik döneminde oluşmuş akne ve sivilcelerin tedavisinde kullanılan mucizevi bir bitkidir. Sivilce ve siyah noktadan dolayı bozulmuş ciltlerin onarılmasında etkin rol oynar. Isırgan otu siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebebiyet veren cilt tabakasının yağ dengesini düzenler.  Isırgan otu içeresinde bulunan vitamin ve özler ile cildi besler ve onarır.  Yağ dengesine düzenleyerek ve cildi besleyerek ciltte siyah nokta ve akne oluşumunu engeller.

Isırgan otunun anti-bakteriyel ve iltihap kurutucu özelliği ile egzama, zona ve virütik yollarla oluşan uçuk gibi hastalıkların iyileştirilmesine yardımcı olur.  Anti-inflamatuar özelliği ile bu tür hastalıkların ve yaraların oluşumunu engeller.  İltihaplı çıkan çıban, uçuk gibi ağrılı ve görüntü olarak rahatsızlık veren bu hastalıkların iyileştirilmesinde önemli bir rol oynar. İltihabı kurutarak tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Isırgan otu içerisinde bulunan zengin yağ ve vitaminler ile cildi besler, kırışıklık ve sarkmaları önleyici bir etkiye sahiptir. Gözaltında oluşan morluk ve torbaları gidermeye yardımcı olur.  Cilt kanserine karşı cildi koruduğu, direnci arttığı bilinen diğer özelliklerindendir. Cilt lekelerini giderme hususunda da  etkilidir.

Isırgan Otu :

  • – Kafa derisini korur ve onarır, böylelikle saçlardaki kaşıntıyı engeller.
  • – Saç derisinin ölmesi ile oluşan pul pul dökülmeleri önler.
  • – Kepeğe karşı etkilidir, kepek oluşumunu önler.
  • – Saç kökten uca güçlenir ve de sağlıklı ve canlı görünür, hacim kazanır.  Saçın yıpranmasını azaltır.
  • – Saç derisini koruyarak ve güçlendirerek saçlardaki tüylü ve bakımsız görüntüyü engeller.
  • – Saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur, saç uzamasını hızlandırır.
  • – Saçtaki yağlanmayı azaltır. Saç yağ dengesini korur.
  • – İnce telli saçlara sahip olanlara özellikle tavsiye edilir, çünkü saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.
  •  Mate NaTurel Isırgan Otu sabunumuz tamamen doğal olup el yapımıdır.kimasal madde,sentetik köpürtücü içermediği için tüm cilt tiplerine uygun olup şuana kadar her hangi alerjik reaksiyon şikayeti bildirilmemiştir.
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

SİRKE NASIL YAPILIR,FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR

       ELMA VE ALIÇ  SİRKESİ ‘NİN YAPILIŞI Alıçlar ezilir. Elmalar  ise küçük p…