Lavanta Sabunu Doğal el yapımı (sabunumuz soğuk yöntemle yapılmaktadır )

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İÇERİĞİ  =Lavanta çiçeği extresi,doğal lavata esansı,Hindistan Cevizi Yağı.Hint Yağı,Naturel Zeytin Yağı

Lavanta Sabunu Ne İşe Yarar?

Antiseptik bir özelliğe sahip olan lavanta sabunu, cildi fazla yağdan, kirden arındırmakta oldukça etkili bir üründür. Yağlı cilde sahip olanların vazgeçilmez cilt bakım ürünü olan lavanta sabunu, sivilce ve akne gibi problemlerin oluşmasını engeller. Cildin yağ dengesini kontrol altına alan bu sabun, var olan sivilcelerin de kurumasına yardım eder. Zona tedavisinde de etkili sonuçlar verdiği görülmektedir. İçinde bulunan yararlı bileşenler sayesinde bedeni de rahatlatan lavanta sabunu, her evin olmazsa olmazı bir üründür.

Cilt Sağlığını Korur

Lavanta sabunu, doğal bileşenleriyle antibakteriyel, antiseptik bir özelliğe sahiptir. Bu özellikleri cildi korur, olası cilt problemlerine meydan vermez. SLS, kimyasal renklendirici, koruyucu, yani paraben, parfüm içermediği için cildi tahriş etmez. Cildin ihtiyacı olan besini anında verir, cildi onarır.

Doğal Bir Arındırıcıdır

Lavanta sabunu, kadınların cilt bakımında ilk sıralarda yerini alan bir üründür. İçinde herhangi bir kimyasal barındırmadığı için doğallıktan yana olanların gözdesidir. Lavanta sabunu üretilirken içine lavanta yağı eklendiği gibi zeytinyağı da eklenir. Cilt, bu yağların verdiği besin ile sürekli olarak kendini besler, yenilenir. Bir yandan temizleyip bir yandan onarması, bu sabunu vazgeçilmez bir ürün yapıyor. evinizin gözde lavanta sabunu olacaktır. Cildinizi kurutmadan temizleyen, besleyen bu sabun, hoş kokusu ile keyifli bir kullanım zevkini size deneyimletmek için bekliyor.

Rahatlatır

Gün içinde yapılan işler saymakla bitmez. Birçok şeyle uğraştığımız günün yorgunluğunu atmak için sıcak bir suyun altında zaman geçirmek isteriz. Bu keyifli anı daha keyifli hale getirecek şeylerden biri lavanta sabunudur. Lavanta sabunu, derinlemesine temizliği vermesinin yanında kokusuyla da oldukça cezbedicidir. Saf, kimyasal barındırmayan lavanta sabunu, vücuda sakinleştirici etkisi verir. Günün tüm yoğunluğu lavantanın ruha iyi gelen kokusuyla yok olup gider. Yani siz de sadece vücudunuzu değil, ruhunuzu da temizlemek istiyorsanız hemen banyonuza bir lavanta sabunu ekleyin deriz. ,

Temizler

Ne kadar cilt bakımı yaparsanız yapın ölü deriler mutlaka oluşur. Ve her seferinde de bunlardan kurtulmak gerekir. Lavanta sabunu, ölü hücrelerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Bir peeling etkisi gösteren bu sabun, cildi derinlemesine temizleyerek sivilce, akne oluşumunu engeller. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda göreceksiniz ki cildiniz tertemiz, pürüzsüz ve sağlıklı olacaktır. Ayrıca cildiniz, lavanta sabunu ile kaybeden parlaklığını da geri kazanacak, ışıl ışıl, taze görüntüye kavuşacaktır.

Hasar Gören Cildi Onarır

Kuru bir cilde sahipseniz, özellikle kış mevsiminde en çok kuruluğa bağlı yaralanmalardan şikâyet edersiniz. Bu kuruluk sadece yaralamakla kalmaz, ciltte lekelerin oluşmasına da zemin hazırlar. Cildinizi doğal yollardan nemlendirmek, kuruluk gibi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız lavanta sabunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, şayet kuruluğa bağlı olarak hasarlar meydana geldiyse bu hasarları yenilemek için antiseptik içeriğe sahip lavanta sabunu size yardım edecektir.

Anti Aging Özelliğe Sahiptir

Yaşınız ilerledikçe cildinize yapmanız gereken bakım daha önemli hale gelir. Çünkü yaş almak, vücudun bazı işlevlerinin yavaşlamasına, kırışıklık gibi belirtilerin ortaya çıkmasına neden olur. Lavanta sabunu, yaşlanma karşıtı yani anti aging özelliği sayesinde cildinizi besler, kırışıklıkların azalmasına yardım eder. Aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde cilt daha sağlıklı, genç ve taze görünecektir.

  cildinizdeki yaşlanma belirtilerini önler, canlandırır. Cildin yağ dengesini de koruyarak parlaklığını muhafaza eder.

Cildi Nemlendirir

Hava şartları, çevre koşulları, tüketilen besinler derken cilt kurumaya maruz kalabilir. Özellikle de kış mevsiminde kuruluk epey can yakıcı bir hal alabilir. Beraberinde döküntü, pullanma, çatlak gibi sorunları da getirir. Bu tip bir cilde uygulanması gereken ilk şey, nem takviyesidir. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamak, kurulukları önlemek için lavanta sabunu yardımcınız olacaktır.

Kötü Kokuyu Önler

Vücudunuz yetersiz ya da doğru şekilde temizlenmediğinde ya da gün içinde çok fazla terlediğinizde etrafınıza kötü koku yayabilirsiniz. Lavanta sabunu bu tip kokuların oluşmasını önler. Rahatlatan ve harika bir koku bırakan lavanta sabununu her gün duş alırken kullanırsanız bu tip sorunlarla karşılaşmazsınız.

Saçlara da İyi Gelir

Vücuda bu kadar iyi gelen lavanta sabunu elbette saçlara da iyi gelmektedir. Saçların daha canlı, parlak görünmesine yardım eden bu sabun, saçları dış etkenlerden korur. Korunan saçlar, daha hızlı şekilde uzar, kopma, kırılma gibi sorunlarla karşılaşmaz.

Kepek, çoğu insanın sorunudur. Özellikle de koyu renk bir kıyafet giyildiğinde âdeta işkenceye döner. Bu sorunu aşmak da lavanta sabunu ile mümkün. Saçlarınızı düzenli olarak lavanta sabunu ile yıkadığınız takdirde saç deriniz bir yandan temizlenirken diğer yandan beslenir, onarılır. Böylelikle kuruluk yok olur, kepek oluşumu da engellenir. Sabunun saçlara sürülmesi saçı sertleştirir efsanesinden uzak durun. Aksine saçlarınıza lavanta sabunundan daha iyi gelen bir ürün bulamayacaksınız.

Lavanta sabunumuz saç bakımı için oldukça faydalıdır. Saç dökülmesinden veya saçınızın kalitesini etkileyen herhangi bir durumdan rahatsızsanız lavanta sabunumuzu kullanabilirsiniz. Lavanta sabunumuzun içeriğindeki kaliteli yağlar sayesinde yüz tonikleri, vücut krem vb. duş jelinden kurtulabilirsiniz .

Load More Related Articles
Load More By Şimşek
Load More In Sabun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Check Also

SUMAK NEDİR,FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR

Tam bir şifa kaynağı olarak bilinen sumağın insan vücudu üzerinde çok sayıda faydası vardı…